Walbrzych 23. 9. 2016

Setkání mládeže z Walbřichu a Hradce Králové

Místo setkání: střední škola Public Junior High School 9, ul. Palisadowa 48, Wałbrzych

V pátek 23. září se naše škola zúčastnila výjezdu do polského města Walbrzych v rámci udržitelnosti projektu KULTURA SPOJUJE NÁRODY. Na sportovní akci POLSKO – CZESKA SPORTOWA WYMIANA MLODZIEZ  naší školu reprezentovala čtveřice chlapců a čtveřice dívek. Účastníci byli rozděleni do devíti smíšených česko – polských skupin, ve kterých soutěžili v různých i netradičních disciplínách.

Setkání proběhlo v přátelském duchu, polští přátelé nás srdečně vítali. Žáci byli rádi z opětovného shledání. Prohlédli si školu a s radostí shlédli i  nástěnku, na které zavzpomínali na předešlé setkání v naší škole.

Fotosoutěž PRÁZDNINOVÁ  PŘÁTELSTVÍ

V červnu naše škola vyhlásila pro obě spřátelené školy prázdninovou fotosoutěž na téma PRÁZDNINOVÁ PŘÁTELSTVÍ. Téhož dne jsme také nainstalovali minivýstavu soutěžních prací ve vestibulu školy. Zde také proběhlo vyhodnocení výsledků a předání odměn a diplomů vítězům fotosoutěže za účasti Ing. Synkové, která také udělila zvláštní cenu poroty.