Stávka 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

dovolte nám, abychom Vás informovali o našem rozhodnutí připojit se ke stávce zaměstnanců škol a školských zařízení, která se uskuteční

v pondělí 27. 11. 2023 .

I MY, ZAMĚSTNANCI MASARYKOVY ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY, HRADEC KRÁLOVÉ – PLOTIŠTĚ SE PŘIPOJUJEME KE STÁVCE.

Celá škola, včetně mateřské školy, tak bude celý den zavřená, školní jídelna nebude vydávat obědy. Víme, že toto rozhodnutí Vám způsobí nemalé problémy, ale bojujeme tady za Vaše děti, za jejich podmínky ve vyučování a ve škole vůbec. Již delší dobu jsou ze strany ministerstva opomíjeni například nepedagogičtí zaměstnanci, kteří slyší vždy jen sliby, přitom jejich platové ohodnocení je již dávno nedostatečné a je na hranici minimální mzdy.

Nově se ministerstvo rozhodlo šetřit i na množství odučených hodin, které by dle návrhu MŠMT na naší škole znamenalo snížení množství dělených hodin. Je to cesta zpět, kterou nechceme dopustit, protože víme, že se nejvíce podepíše na našich dětech, žácích a studentech.

Již dnes těžko hledáme nepedagogické pracovníky do školství, uklízečky, školníky, údržbáře, kuchaře. Za jejich současné mzdy by mnoho občanů v naší republice nevstávalo do práce. Jejich práce není lehká, přesto ji dělají pro naše děti rádi. Za to všechno minimální mzda!???

Důvody, které nás vedou ke stávce:

• Pokles počtu hodin věnovaných výuce

• Omezení dělení tříd na skupiny

• Zvyšování počtu žáků ve třídách

• Omezování volitelných předmětů

• Snížení finančních prostředků na asistenty pedagoga

• Omezení finančních prostředků na pořizování pomůcek pro vzdělávání

• Výrazné snížení mzdových prostředků pro nepedagogické pracovníky (zaměstnance školní jídelny, uklízečky a další)

Pevně věřím, že chápete, že nám jde opravdu o budoucnost školství a podpoříte nás v naší snaze.

S přáním všeho dobrého

PaedDr. Ilona Hojná